معرفی کتاب ماشین محتوا

معرفی

کتاب ماشین محتوا اثری از دن‌نوریس، کارآفرین برگزیده در حوزه‌ی بازاریابی محتوا، در سال ۲۰۱۵ در ۲۲۶ صفحه منتشر شد. می‌توان گفت این کتاب یکی از کتاب‌های مرجع و اصلی درزمینه‌ی بازاریابی محتوا است. نوریس علاوه‌بر این کتاب، منابعی روی وب‌سایت کتاب منتشر کرده است که برای انجام کارهای عملی کاربرد دارد که در متن به آن‌ها توصیه شده است.

کتاب ماشین محتوا را دکتر علیرضا دهقانی  به همراه محمدمهدی محمودی در سال ۱۳۹۷ به فارسی ترجمه و نشر کانون ترجمان سابق (نورندبوک فعلی) آن را با مجوز رسمی از مؤلف کتاب، منتشر کرده است.

ماشین محتوا برای بازاریابان محتوا که تازه می‌خواهند مسیرشان را شروع کنند یا وبلاگ‌نویسانی که به تغییر نگرش خود در وبلاگ‌نویسی تمایل دارند و می‌خواهند مؤثرتر و کاربردی‌تر عمل کنند، راهنمای بسیار مفیدی است. همچنین، مدیران بخش بازاریابی کسب‌وکار برای چیدن استراتژی و کارآفرینان برای اینکه هزینه‌ای بابت تبلیغات ندهند، می‌توانند از این کتاب استفاده کنند.

 

 

درباره‌ی نویسنده

دَن نوریس ، کارآفرین و بازاریاب محتوای برگزیده و سخنران بین‌المللی است که توانسته با ارائه‌ی این کتاب و کتاب «استارتاپ هفت‌روزه» به‌جمع نویسندگان پرفروش آمازون درزمینه‌ی کسب‌وکار بپیوندد. او پروژه‌ی بزرگ وردپرس کرو را در سال ۲۰۱۳ آغاز کرد. وردپرس کرو، شرکتی در حمایت و پشتیبانی از تمام کاربران وردپرس است که در هفت کشور جهان وسعت‌یافته است. این شرکت هزاران مشتری دارد و در کمتر از دو سال، یک‌میلیون دلار سود داشته است. دن نوریس برای تقویت این پروژه و رساندن آن به این مرحله، از تمام تکنیک‌ها و توصیه‌هایی استفاده کرده که در کتاب ماشین محتوا نوشته است.

نوریس تاکید زیادی به کیفیت محتواهای تولید شده دارد و می گوید :

“زمانی که من بازاریابی محتوا را در کسب و کار خودم به کار می بردم خیلی کورکورانه رفتار میکردم و همیشه توصیه رایج نویسنده ها و تولید کنند های محتوا را با خودم یادآوری می کردم که ” هر روز بنویس “و این مسئله تمرکز من را به جای کیفیت محتوا روی کمیت و تعداد محتوا هدایت کرد و من در بازاریابی محتوایی شکست خوردم.”

 

 

دن نوریس ادامه می دهد که من عاشق تولید محتوا بودم، اما آنچه مانع موفقیت من می شد این بود که عملکرد خود را براساس مقدار محتوا تولید شده می سنجیدم و کیفیت محتوا برایم اهمیتی نداشت. در آخر کلید اصلی بازاریابی محتوا را پیدا کردم و آن چیزی جز کیفیت محتوا نبود.

تا می توانید محتوای رایگان تولید کنید و تمرکز خود را بر روی تولید محتوای رایگان بگذارید و به جای صرف هزینه برای تبلیغات، از بازاریابی محتوا استفاده کنید.

نام کتاب:

ماشین محتوا

نویسنده:

دَن نوریس

دسته‌بندی
عمومی
بدون نظر

**پرسش و پاسخ** سوال خود مطرح کنید.
امتیاز شما*