بولت ژورنال معجزه زندگی

بولت ژورنال معجزه زندگی

معجزه بولت ژورنال: بولت ژورنال یک سیستم برنامه‌ریزی آنالوگ است که توسط رایدر کارول، طراح محصولات دیجیتال خلق شده است.   به گفته کارول بولت ژورنال به شما کمک می کند تا گذشته را مرور کنید، حال را سازماندهی و برای آینده برنامه‌ریزی داشته باشید. یک سیستم شگفت انگیز که برای شما امکان ثبت و نگهداری لیست کارها، نوشتن خاطرات، طراحی و حتی نگه داشتن عکس های یادگاری سفر را فراهم می کند.

“بولت ژورنال” یک روش هدف گذاری و برنامه ریزی و مدیریت زمان است که به ما کمک می‌کند روزهای زندگیمان را آن طور که می خواهیم، مدیریت کنیم . روشی که تنها با یک دفتر و خودکار ساده می تواند  معجزه رسیدن به اهداف ما باشد. بولت ژورنال متدی است که با ایجاد درک درستی از  “چگونه”  و “چرایی” انجام دادن کارها بهره وری ما را بالا می‌برد و  تعهد ما را برای رسیدن به اهداف مان بیشتر می کند. دفتر برنامه ریزی کاملا اختصاصی که با استاندارد های ساده، برای مدیریت اهداف و روزهای پیچیده زندگی در اختیار شماست.

 

بولت ژورنال؛ تجربه‌ی رایدر کارول

 

با جستجوی کلمه “بولت‌ژورنال” بین صفحات رنگارنگ از دفترهای برنامه ریزی، حتما به رایدر کارول و سایت بولت ژورنال خواهید رسید. بولت‌ژورنال در سال ۲۰۱۳ توسط  رایدر کارول به شکل یک مِتُد برنامه ریزی ارائه شد. کارول که به اختلال عدم تمرکز و بیش فعالی مبتلا بود به کمک دفتر برنامه ریزی اختصاصی خودش توانسته بود مدیریت بهتری روی زمان،  برنامه ها و اهدافش داشته باشد. کارول آنچه که در صفحات دفتر شخصی اش با ذهن خلاق  و به صورت تجربی  به وجود آورده بود را در قالب یک سیستم برنامه‌ریزی معرفی کرد.

رایدر کارول، بولت ژورنال رو فصل مشترک یک “سیستم” تعریف میکنه که در کنار “آگاهی ذهنی” انسان قرار میگیره و به آدم کمک میکنه تا ایده ها، اهداف و افکارش رو در ساختاری هدفمند پیش ببره. آنچه که رایدرکارول به طور تجربی آموخت و در قالب یک سری اصول کاربردی آموزش داد مورد توجه مردم در سراسر جهان قرار گرفته. این استقبال، شبکه گسترده ای از کاربرانی که متد بولت ژورنال در ابعاد مختلف زندگی و کاریشون استفاده شده بود رو به هم ارتباط داد. کاربرانی که با ایده های خلاقانه، بولت ژورنال  رو در بخش های مختلف زندگی از سلامت و کار گرفته تا آموزش و حتی خلق عادت های جدید کاربردی کرده بودند و معجزه بولت ژورنال آرام آرام به عنوان یک پدیده جهانی شناخته شد که هم اکنون در بسیاری از کشور ها اموزش بولت ژورنال مورد توجه قرار گرفته است.

 چرا آنالوگ؟

 

با پیشرفت های بسیاری که در تکنولوژی و دنیای دیجیتال رخ داده شاید دور از انتظار باشد که به سراغ ابزارهای قدیمی برنامه‌ریزی بریم اما در این مورد خاص استفاده از سیستم آنالوگ میتونه به مراتب موثرتر و کارا تر باشه هرچند اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های بسیاری برای برنامه‌ریزی، کدنویسی شدند و اطراف ما از ری مایندِرهای ساده تا اپلیکیشن بولت ژورنال قابل دسترسی هستند اما به چند دلیل سیستم آنالوگ هنوز میتونه جایگاه خودش رو برای برنامه‌ریزی روزهای ماحفظ کنه:

  • شاید اغراق نباشه اگه بگیم وقتی قلم روی کاغذ می گذارید و می نویسید، معجزه اتفاق میفته. شما با نوشتن اهدافتون آنها را به رسمیت می شناسید و افکار و کائنات در جهت تحقق آن همسو می‌شوند.
  • نوشتن به شما کمک میکنه که بهتر به یاد بیارید. به یاد آوردن و تکرار آنها در ذهن شما گام بعدی رسیدن به اهداف و انجام کارهایتان را هموار می کنه.
  • شما هنگام نوشتن بر صفحات کاغذ، به آنچه می نویسید دقیق و متمرکز هستید. به دور از همه اعلان ها و نوتیفیکیشن هایی که حواس شما را پرت میکند؛ در لحظه معطوف به آنچه هستید که ثبت می کنید.
  • این روزها تلفن های هوشمند، تبلت ها، لپ تاپ ها؛ همه ی توجه  و چشم های شما را به خود خیره کرده اند. گاهی خوبه از همه این وسایل دور باشیم. به چشم هاتون استراحت بدید و در آرامش گذشته رو ردیابی، حال رو سر و سامان و آینده رو برنامه ریزی کنید.

⇓ نکاتی که در مورد بولت ژورنال هرگز به شما نمی‌گویند ⇓

اگر می‌خواهید در مورد آموزش بولت ژورنال بیشتر بدانید روی عکس زیر کلیک کنید

بدون نظر

فرم ارسال نظر