نصب و راه اندازی Geny Motion در اندروید استودیو

نصب و راه اندازی Geny Motion در اندروید استودیو

آموزش نصب و راه‌اندازی Geny Motion در اندروید استودیو

بعضی مواقع سیستمی که روی آن به دیباگ اپلیکیشن خودتان که تحت اندروید نوشته اید می پردازید مشکلاتی مانند این که adb نمیتواند emulator را اجرا کند برخورد میکنید. یکی از روش های جایگزین استفاده از جنی موشن (Geny Motion) است.

در این پست آموزشی قصد داریم تا نحوه نصب و راه اندازی جنی موشن را روی اندروید استودیو بررسی کنیم. پس قدم به قدم با هم این مسیر را طی میکنیم.

نصب Geny Motion

اولین قدم نصب جنی موشن است. برای این کار ابتدا روی لینک زیر کلیک کنید.

https://www.genymotion.com/download

بعد از باز کردن لینک با صفحه زیر رو به رو خواهید شد. روی دانلود به همراه Virtual Box کلیک کنید تا دانلود نرم افزار برای شما آغاز شود.

سپس قدم به قدم بدون اینکه تغییری در گزینه های نصب بدهیم، اقدام به نصب جنی موشن میکنیم.

2
1
4
3

بعد از اینکه نصب به اتمام رسید، جنی موشن اجرا خواهد شد. نیاز هست تا از چند ثانیه تا چند دقیقه منتظر ماند تا جنی موشن بطور کامل اجرا شود. درصورتی که درخواستی جهت تایید نمایش داده شد آن را تایید کنید.

زمانی که با این تصویر روبرو شدید به این معنی است که برنامه به درستی اجرا شده.

با توجه به ت.ح.ر.ی.م هایی که داریم نیاز هست تا از یک پراکسی استفاده شود جهت ادامه ماجرا. به همین جهت اقدام به دانلود یک پراکسی نمایید. سپس با توجه به پورت مربوطه که پراکسی روی آن در حال اجراست اقدام به تنظیم اطلاعات پراکسی روی جنی موشن نمایید. سپس روی Create Account کلیک نمایید تا وارد سایت جنی موشن جهت ایجاد حساب کاربری شوید.

اطالاعات مورد نیاز جهت ایجاد حساب کاربری خود به این ترتیب وارد نمایید.

 1. نام کاربری
 2. ایمیل
 3. رمز عبور
 4. دلیل (مورد) استفاده : Development & Testing
 5. زمینه فعالیت شرکت : App Software Development
 6. کشور : Unitaed States

تیک های بقیه موارد هم بزنید و Create Account کنید.

مرحله دوم تایید حساب کاربری است.

زمانی که به این مرحله رسیدید، باید ایمیل خود را که در مرحله اول وارد کرده اید را باز کنید و روی ایمیلی که برای شما ارسال شده کلیک کنید. لینکی در آن برای شما ارسال شده که جهت فعال سازی حساب کاربری شما ایحاد شده.

روی آن کلیک کنید تا وارد مرحله سوم از ثبت نام شوید.

برمیگردیم به نرم افزار جنی موشن. در همان صفحه ورود، اطلاعاتی که جهت ثبت نام داده بودیم را وارد کرده و سپس Next میزنیم. در این مرحله Personal Use را انتخاب میکنیم و در مرحله بعد تیک تایید را زده و ادامه میدهیم.

به ترتیب از بالا روی Add Virtual Device کلیک کنید. گزینه Custom Phone یا یکی از گزینه های دیگر را انتخاب نمایید. تنظیمات را روی Predefined بگذارید و ورژن اندروید را روی ورژن دلخواه بگذارید. روی دکمه Install کلیک کنید و صبر کنید تا دانلود و نصب آن به اتمام برسد.

ممکن است در این مرحله هنگام دانلود چندین بار به مشکل بخورید و نیاز باشد تا مجددا رفرش بزنید.

2
1
4
3

بعد از اتمام نصب میتوانیم اقدام به اجرا کردن شبیه ساز نماییم.

حالا نوبت به اتصال جنی موشن به اندروید استودیو است. برای این کار لازم هست تا تنظیمات اندروید استودیو را باز کنیم. برای همین بعد از باز کردن اندروید استودیو از منوی File گزینه Settings را بزنید. از قسمت Search به دنبال Plugins بگردید. و از طریق سرچ در پلاگین ها به دنبال genymotion بگردید.

سپس روی گزینه Install کلیک میکنیم و بعد از آن اقدام به ریست کردن اندروید استودیو میکنیم.

حالا میتوانیم از این پس از قسمت دیوایس ها در اندروید استودیو اقدام به اجرا کردن اپلیکیشنمان روی جنی موشن نماییم.

۲ نظر
 • Mahdi Ahmadi
  ارسال در : ۱۳:۱۹h, ۲۵ اردیبهشت پاسخ
  (4/5)

  سلام با عرض ادب و احترام خدمت تمام عزیزان
  ببخشید آقا من طبق روندی که شما آموزش نصب و راه اندازی شبیه ساز جنی موشن ور گذاشته آید پیش دارم میرم الان من تا اون صحفه ای هست که بعد از نصبش واردش میشیم و از ما ایمیل و پسورد و پراکسی و … میخواد من اونجام به ی ارور برخوردم که اینو نوشته Genymotion can’t verify your license. Make sure that nothing prevents Genymotion from reaching our servers and restart it.

  • هولوسن
   ارسال در : ۱۷:۴۷h, ۲۵ اردیبهشت پاسخ

   سلام و عرض ادب.
   امیدواریم که حالتون خوب و پر از انرژی مثبت باشید.
   حتما نرم افزار جنی موشن را از وبسایت اصلی دریافت کنید.
   هنگام ساخت حساب کاربری دقت کنید که برای استفاده شخصی حساب خودتان را ایجاد نمایید. (development & testing) گزینه مناسبی هست.
   با تقدیم احترام، هولوسن

**پرسش و پاسخ** سوال خود مطرح کنید.
امتیاز شما*