لطفا صبر کنید...
درآمد برنامه نویسی 40 میلیون در ماه

درآمد برنامه نویسی 40 میلیون در ماه

درآمد برنامه نویسی و حقوق یک برنامه نویس در ایران چقدر است؟

درآمد برنامه نویسی در ایران زیاد / کم است؟

درآمد برنامه نویسی در ایران با مقایسه با جهان چطور است؟

میخواهیم میزان درآمد برنامه نویسی در شرکت های مختلف در کشور ایران را بررسی کنیم و ببنیم به صورت تقریبی و یک *مستند* حقوق برنامه نویسی چقدر است. برنامه نویسی در ایران به عنوان یکی از شاخه‌های پیشرفته صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات، در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است در این ویدیو آموزشی  به یک دروغ برنامه نویسی نیز اشاره شده است. ویدیو را حتما ببینید:


درآمد برنامه نویسی از حوزه اندروید چه مقدار است؟ اصلا حوزه برنامه نویسی چقدر درآمد دارد؟ آیا با برنامه نویسی می‌شود در یک شب پولدار شد؟

درآمد برنامه نویسی در شرکت های مختلف

همانطور که در ویدیو توضیح داده شده است، برنامه نویسی حقوق و رشد درآمدی خوبی دارد. اما مهمترین نکته در برنامه نویسی این هست که برای هرکاری باید “زحمت” کشید و زمان برای آن تخصیص داد. برنامه نویسی یکی از حرفه هایی است که حتی در شرایط اقتصادی دشوار هم می‌تواند درآمد قابل توجهی داشته باشد. اما باید توجه داشت که درامد برنامه نویسان با توجه به مهارت‌ها، تجربه کاری، زمینه فعالیت و موقعیت جغرافیایی متفاوت است

تجربه و زمان برای درآمد برنامه نویسی

هرچه میزان تجربه یک فرد بیشتر باشد، درامد بیشتری خواهد داشت. هر چه میزان “زمان صرف شده” برای یک فرآیند بیشتر باشد، قطعا نتیجه کار بهتر خواهد بود. بسته به تخصص و مهارت برنامه نویس، میزان درآمدشان ممکن است بیشتر یا کمتر از میانگین باشد.

چطور وارد حوزه برنامه نویسی بشم؟

برای ورود به حوزه برنامه نویسی باید آموزش اصولی ببینم. برای مثال “آموزش برنامه نویسی اندروید” می توانید گزینه خوبی باشد به طوری که با یادگیری اندروید میتوانم مدل های درآمدی مختلف در برنامه نویسی داشته باشم.

یک نکته مهم در برنامه نویسی

هیچ کس در عرض یک شب به درآمد نرسیده است! فریب دروغگویی و رویافروشی در مورد برنامه نویسی را نخورید.

ارتباط کشاورزی و برنامه نویسی


یک کشاورز، دانه را در دل خاک می کارد. شرایط محیطی برای رشد آن  دانه فراهم میکند. نور، آب، غذا، کود و… را در بهترین حالت تنظیم میکند تـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا در یک بازه زمانی ( مثلا یک سال) “نتیجه” خود را دریافت کند.

برنامه نویسی نیز همینطور است. یک برنامه نویس در ابتدا باید زحمت بکشید، آموزش درست ببینید، تلاش کند (شرایط درست داشته باشد) تا بتواند انتظار نتیجه از تلاشش داشته باشد. پس گول تبلیغات دروغ در مورد درآمد برنامه نویسی را نخورید.

با خودتان صادق باشید!

درامد ماهانه برنامه نویسی چقدر هست؟

اگر روحیه ای دارید که بتوانید تلاش کنید، صبور باشید و برای هدف خود ارزش قایل باشید میتوانید در دنیای برنامه نویسی موفق شوید. اگر فقط به دنبال پول هستید، از راه های دیگر در ایران می توانید سریع تر پولدار شوید. یعنی چه؟ یعنی برنامه نویسی درسته پول و درامد خوبی دارد اما باید شما بهش علاقه داشته باشید و بتوانید سختی های این مسیر را تحمل کنید…اگر فقط به دنبال سریع پولدار شدن هستید شاید ساخت و ساز، ارز دیجیتال، صنعت زیبایی و… برای شما بهتر باشد!!

بهتر است بدانید که برای توسعه یک نرم‌افزار کامل، برنامه نویسان با سایر افراد تیمی از جمله طراحان، تحلیلگران، تست‌کنندگان و مدیران پروژه همکاری کند. همچنین، برنامه نویسی شامل فعالیت‌هایی مانند تحلیل و بررسی مشکلات، برنامه‌ریزی و مدیریت پروژه، نگهداری و بهبود نرم‌افزار و غیره است که همه این وظایف باعث می‌شوند برنامه نویسان به عنوان یک تیمی کار کنند تا یک نرم‌افزار با کیفیت و بهینه تولید کنن. یعنی باید صبر داشته باشید تا بتوانید این مهارت ها را بدست اورید، با عجله کار نمیتوان به این مهارت ها دست پیدا کرد.

پس مجدد: با خودتان صادق باشید. 

برنامه نویسی در دنیا به عنوان یکی از شغل‌هایی که درآمد خوبی دارد شناخته می‌شود. البته درآمد برنامه نویسان بسته به جا و شرایط مختلفی مانند تخصص، سطح تحصیلات، تجربه کاری، نوع شرکت و… متفاوت است. در کشورهایی مانند آمریکا، کانادا، اروپا و استرالیا، برنامه نویسان به طور میانگین درآمد خوبی دارند. به عنوان مثال، برنامه نویسان در آمریکا می‌توانند در سال حدود 100,000 تا 150,000 دلار درآمد داشته باشند، البته در برخی شرکت‌ها و موقعیت‌های خاص، این میزان حتی بالاتر از این می‌شود.

شخصی در برنامه نویسی موفق می شود و می تواند درامد خوبی داشته باشید که دیدگاه کشاورز دارد. دیدگاه کشاورز یعنی چه؟ یعنی یک سال دانه بکارم. زمین شخم بزنم.  آب و کود بدهم و سپس انتظار داشته باشم که نهال من ثمره خواهد داد….

جمع بندی:

آیا برنامه نویسی درآمد دارد

درآمد برنامه نویسان در ایران، باید گفت که میزان درآمد آنها بستگی به تخصص و تجربه شان دارد. در بیشتر موارد، برنامه نویسانی که در شرکت‌های بزرگ و معتبر فعالیت می‌کنند، حقوق بالایی دریافت می‌کنند. البته باید گفت که در مواردی هم درآمد برنامه نویسان کمتر از حقوق متوسط کارگران بوده و این مساله به دلیل عدم توجه به کیفیت و تخصص، اشتغال به کار بیش از حد و مسائل دیگر است

نظرات
5.0
(0 نظر)
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
نظرات
**پرسش و پاسخ** سوال خود را مطرح کنید.
در کمتر از 10 دقیقه پاسخگوی شما هستیم

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *

امتیاز:
Captcha Image